Trener personalny z elementami fitness

159 zł / za m-c

Szczegóły kierunku

Jeśli fascynuje Cię sport i dbanie o kondycję fizyczną, Twoim wymarzonym kierunkiem rozwoju może być Trener personalny z elementami fitness. W ostatnich latach to jeden z bardziej popularnych zawodów!

Dodatni trend rozwoju sektora usług sportowych ma się utrzymać w najbliższych latach, co oznacza, że zwiększy się rynek pracy dla osób, które będą posiadały odpowiednie wykształcenie. Jest to zajęcie dla osób, które lubią aktywność fizyczną, kontakt z ludźmi i chcieliby połączyć swoją pasję z pracą zarobkową.

Klienci siłowni i klubów fitness, trenując pod czujnym okiem specjalisty mają pewność, że zadba on o odpowiedni dla nich zestaw ćwiczeń, ułoży indywidualny plan treningowy, nauczy poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń, będzie dostarczał motywacji i siły do działania. Codziennością w pracy trenera personalnego jest dbanie o to, aby trafiające do niego osoby, w sposób świadomy i ukierunkowany, dbały o swoje ciała m.in. poprzez: kształtowanie masy mięśniowej, modelowanie sylwetki, ujędrnienie, pozbycie się cellulitu, poprawienie wytrzymałości, zwiększenie siły, gibkości i koordynacji ruchowej.

Czego nauczysz się na kierunku Trener personalny z elementami fitness w szkole Żak?

Jako przyszły specjalista od aktywności fizycznej poznasz biomechanikę i fizjologię wysiłku fizycznego, metodykę i rodzaje ćwiczeń fitness, zgłębisz zasady prowadzenia treningów indywidualnych i grupowych z wykorzystaniem muzyki. Oprócz praktycznych umiejętności, nauczysz się rozpoznawania potrzeb klientów, kierowania treningiem oraz metod budowania relacji z grupą i z klientami indywidualnymi. Dzięki nabytym kompetencjom, jako absolwent tego kierunku od razu będziesz gotowy do podjęcia pracy.

r

Tryb nauczania

Zaoczny

1 rok