Tester manualny

Cena:

2199 zł

Liczba godzin:

80 godzin

Czas trwania:

10 tygodni

Tryb nauczania:

Online

Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2750 zł

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Jesteś perfekcjonistą i z łatwością przychodzi Ci dostrzeganie błędów. Masz zmysł obserwacji? Chcesz zacząć pracę w branży IT, ale trochę obawiasz się tego całego programowania? PrzeTESTUJ inne opcje! Zapisz się na kurs i zostań testerem manualnym. Szkolenie prowadzone we współpracy z DOBREKURSY.IT

Kim jest tester manualny?

Póki ludzie popełniają błędy, Twoja praca będzie zawsze potrzebna. Rola testera jest tak samo ważna jak praca programisty i ma nieskończone możliwości.
Tester manualny to osoba, która przeprowadza testy stron internetowych, aplikacji mobilnych, oprogramowania czy gier. Poprzez prowadzone testy upewnia się, że produkt będzie wysokiej jakości, spełniający określone domyślne i jawne funkcje. Jego praca polega na identyfikowaniu błędów i defektów, które - w kolejnych etapach - są eliminowane przez zespół programistów.

Praca testera to odpowiedzialne zadanie – idealne dla perfekcjonistów.

Dla kogo jest kurs tester manualny?

Testerem oprogramowania może zostać każdy, nawet jeżeli nie posiada wykształcenia w tym kierunku. Najważniejsza jest uważność, skrupulatność, umiejętność rozwiązywania problemów. Ważny jest analityczny umysł oraz własna dyscyplina i kreatywność. Tester musi lubić szperać i doszukiwać się dziury w całym.

Kurs na testera manualnego pozwoli Ci na szybkie zdobycie niezbędnej wiedzy, umiejętności i wartościowego certyfikatu branżowego.

Na kursie poznasz wszystkie zagadnienia wymagane do przystąpienia do egzaminu certyfikującego International Software Testing Qualifications ISTQB®.

Czego się dowiesz na szkoleniu?

Kurs testera manualnego składa się z 11 modułów. W każdym z nich trenerzy przekażą Ci komplet informacji na dany temat tak, abyś po całym kursie mógł zacząć pracę na stanowisku Tester manualnego.

Kurs obejmuje zagadnienie takie jak:

  • wiedza na temat zawodu testera manualnego oprogramowania
    - teoria testów statycznych ich klasyfikacja oraz proces przeglądu

  • dynamiczne techniki testowania oprogramowania
    - zarządzanie testowaniem, podstawy oceny ryzyka i zarządzania nim

  • proces wytwarzania oprogramowania na podstawie jiry. Sprinty, zadania, statusy zadań, błędy.

  • omówienie zespołu developerskiego
    - nauka podstaw programowania, podstawowe struktury w kodzie aplikacji

  • wprowadzenie teoretyczne do Agile i Scrum

  • jak wygląda obecny rynek pracy, jak powinny wyglądać dokumenty aplikacyjne i chwytliwy profil na Linkedin oraz gdzie i jak szukać pracy.

Każdy kto chce sprawdzić kurs może to zrobić oglądając kurs demo na platformie, wystarczy założyć sobie konto gościa: https://platforma.dobrekursy.it/rejestracja/

ZAPISY NA TEN KURS OBSŁUGIWANE SĄ NA STRONIE DOBREKURSY.IT

Moduł 1. Wprowadzenie. Podstawy testowania

Podstawowe informacje o kursie, jego zakresie, a także informacje o zawodzie testera. Zapoznanie się z podstawowymi pojęciami związanymi z testowaniem.

Moduł 2. Techniki projektowania testów 1

Teoria testów statycznych ich klasyfikacja oraz proces przeglądu.

Moduł 3. Techniki projektowania testów 2

Kontynuacja tematu technik testowania skupiona na technikach dynamicznych.

 Moduł 4. Testowanie w oparciu o ryzyko

Zarządzanie testowaniem, a także różne definicje ryzyka, podstawy oceny ryzyka i zarządzania tymże.

 Moduł 5. Narzędzia testerskie

Prezentacja narzędzi do zarządzania testami. Omówienie rodzajów testowanych aplikacji

 Moduł 6. Praktyka testowania

Omówienie zastosowania Jiry - narzędzia do planowania i śledzenia procesu tworzenia oraz wdrażania oprogramowania. Ćwiczenia praktyczne według przygotowanych scenariuszy testowania

 Moduł 7. Wprowadzenie do testowania automatycznego. Bazy danych

Wprowadzenie pojęć związanych z procesem wytwarzania oprogramowania i jego dokumentacji. Przedstawienie działania, projekotwania i obsługi popularnych baz danych.

 Moduł 8. Programowanie. BDD / Podstawy testowania w przeglądarce

Nauka podstaw programowania, którego celem jest zrozumienie podstawowych struktur występujących w kodzie aplikacji. Wprowadzenie do programowanie z wykorzystaniem techniki BDD oraz napiszenie pierwszego testu z wykorzystaniem narzędzi Cucumber/Selenium.

 Moduł 9. Agile i Scrum – połączenie teorii z ćwiczeniami praktycznymi

Wprowadzenie teoretyczne do Agile i Scrum połączone z praktycznymi ćwiczeniami. Zajęcia przedstawiają najczęściej występujące praktyki i zasady w zespole wytwarzającym oprogramowanie.

 Moduł 10. Zagadnienia HR-owe

Na zjeździe HR dowiesz się jak wygląda obecny rynek pracy, jak powinny wyglądać dokumenty aplikacyjne i chwytliwy profil na Linkedin oraz gdzie i jak szukać pracy.

 Moduł 11. Przygotowanie do egzaminu ISTQB

Podsumowanie kursu i testy próbne oparte na oficjalnych pytaniach publikowanych przez SJSI, a także przypominanie zagadnień związanych z egzaminem

Test końcowy

Wymagania zapisowe:

  • pełnoletność,

  • komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,

  • przeglądarka internetowa,

  • kamera/mikrofon/słuchawki.

Pobierz sylabus

Oferujemy Ci dodatkowo kurs w wersji rozszerzonej, w której każdy uczestnik będzie mógł podejść do egzaminu międzynarodowego ISTQB. Warunki uczestnictwa, w tym cena podane są na stronie dobrekursy.it

null

Zdobądź międzynarodowy branżowy certyfikat!

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V